wtorek, 24 grudnia 2013

Życzenia

Chciałbym wam życzyć spełnienia wszystkich marzeń, pod warunkiem, że te marzenia nie skrzywdzą innych. Zdrowia, bo bez niego trudno, a z nim można zdobyć wiele, właściwie niemal wszystko. Byście nie mierzyli wysoko, a mierzyli siły na zamiary i stopniowo zdobywali wyższe rangi w dążeniu do swoich celów. Docenienia bliskich, ciepła rodzinnego, a jeśli tego nie macie, to miłych wspomnień z tym związanych. Życzę wam byście nie utonęli w egoizmie i morzu zbędnych, wyimaginowanych potrzeb. Docenienia skromności, próśb o pomoc, jak i samej pomocy. Byście nie odtrącali tych, którzy są obok was. I przede wszystkim życzę wam miłości, tego byście potrafili kochać nawet tych, którym jesteście obojętni i tych którzy was nienawidzą. Pamiętajcie o daru przemaczania, bo życie mamy jedno, jest krótkie, kruche, ulotne, a być może ten dzień jest najlepszą i jedyną okazją by schować dumę do kieszeni i wyciągnąć rękę do zgody; do zgody z bliskimi, poglądami innych, do zgody z samym sobą.

Spełnienia wszystkich marzeń, życzy
Piotr Parker.

3 komentarze:

 1. Dziękuję i wzajemnie. Bardzo mądre słowa, dziś ludzie zapominają o sensie świąt, pędzą za tym by mieć najlepiej przybraną choinkę, prezenty, itd, i święta wyglądają jak całe ich życie, pogoń za wyimaginowanymi potrzebami. Dobrze by było, gdyby chociaż w ten magiczny dzień się zatrzymali i zobaczyli tego drugiego człowieka obok.
  Szczęśliwych i udanych świąt dla ciebie i twoich bliskich ;)
  Samuel.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo piękne życzenia - tym chętniej dołączam się do nich i życzę wszystkim, by doceniali to, co mają, szczególnie ludzi, których mają przy sobie. By istotniejsze od "posiadać" było "być": dobrym człowiekiem każdego dnia, dobrą żoną/dobrym mężem, dobrym przyjacielem, dobrą matką/córką/dobrym ojcem/synem.
  Dużo zdrowia, szczęścia, pogody ducha, a szczególnie miłości, która dodaje sił i sprawia, że chce być się coraz lepszym :)
  M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja uważam, że najlepiej to jest "być", ale też i "mieć" ;)
   Najlepiej jest łączyć przyjemne z pożytecznym.

   Pozdrawiam i również naj :)

   Usuń