czwartek, 1 maja 2014

Lanie alimentacyjne

Regularność trzymania w karności

Jak sama nazwa wskazuje lanie alimentacyjne to lanie, które jest wymierzane w regularnych odstępach, najczęściej przez krótszy lub dłuższy czas, a czasami przez cały okres trwania związku. Są też pary, które z lania alimentacyjnego w ogóle nie korzystają.
W jakich odstępach czasu wykonuje się lanie alimentacyjne? W regularnych - to jedyna prawdziwa odpowiedz na to pytanie. Natomiast czy takie lanie odbywa się codziennie, co tydzień, co miesiąc, czy co rok, to już zależy indywodualnie od pary.
Lanie alimentacyjne jednak dzieli ludzi z niego korzystających na grupy. Są tacy, którzy ograniczają się do kilku klapsów w celu utrzymania dyscypliny i przypomnienia kto jest w związku liderem. Lanie w wykonaniu takich osób jest zazwyczaj dużo lżejsze i mniej dokuczliwe kobiecie niż lanie za karę. Ślady po takim laniu nie utrzymują się długo lub wcale ich nie ma. Są też ci, którzy lanie alimentacyjne wymiarem porównują do lania za karę, ma być ono dotkliwe i bolesne by kobieta wystrzegała się przewinień, nie popełniała ich, po przez świadomość co ją czeka, świadomość tę nakręca regularne przypomonanie bólu w postaci lania alimentacyjnego - krąg w ten sposób się zamyka.
Powód dla którego stosuje się lanie alimentacyjne jest zawsze jeden i ten sam - celem jest utrzymanie dyscypliny. Niekiedy jest to stałe, czyli wykonywanie takiej praktyki trwa, bo przynosi pożądane efekty i para nie chce z niej zrezygnować w obawie, że zaszkodzi to harmoni w ich związku, oraz zakłóci wypracowany spokój - tak to wyjaśniają niektóre z par. Inne pary decydują się na lanie alimenyacyjne z konkretniejszych powodów, najczęściej jest to nagła zmiana postępowania kobiety, jej negatywne zachowanie wymagające regularnych przypomnień. Wtedy lanie alimentacyjne trwa tak długo dopóki mężczyzna nie postanowi, że już czas z niego zrezygnować. W takiej sytuacji najczęściej lanie alimentacyjne ma swój kres kiedy mężczyzna zauważy zmianę na lepsze w swojej kobiecie, kiedy dostrzeże, że ona zaczyna się pilnować i unikać nieodpowiednich zachowań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz