czwartek, 1 maja 2014

Lanie prewencyjne i lanie alimentacyjne

Lanie prewencyjne i lanie alimentacyjne, czyli co to takiego? - Podobieństwa i różnice

Wiele osób uważa lania alimentacyjne i prewencyjne jako zbędne, czy też za karę bez powodu. Ja nie zamierzam się z Nimi sprzeczać, mają prawo do własnego zdania i bronić go. Ważne jest jednak, to że wiele osób nie widzi różnicy między laniem prewencyjnym a alimentacyjnym. Ja pokrótce i bardzo treściwie postaram się Wam te różnice przybliżyć.

Lanie alimentacyjne nie jest laniem za karę, nie ma na celu bólu za konkretne z popełnionych przewinień. Takie lanie ma na celu utrzymanie dyscypliny w związku, przypomnienie panujących zasad i hierarchi, zaznaczenie pozycji lidera, opiekuna i przewodnika.
Lanie prewencyjne także nie jest laniem za karę i także ma na celu utrzymanie dyscypliny, ale nie ogólnie, a w konkretnym przypadku. Jest to lanie, które ma miejsce przed danym wydarzeniem czy daną sytuacją, w której kobieta kiedyś raz lub wielokrotnie zachowała się w sposób skandaliczny czy też nieodpowiedni.
Dokładne wyjaśnienie na temat lania alimentacyjnego i prewencyjnego umieszczę w oddzielnych postach, w tym miejscu chciałem jedynie wyjaśnić jakie są podobieństwa i różnice, oraz co właściwie oznacza każda z tych terminologii.
W swoich postach stawiam kobietę jako opiekunkę ciepła rodzinnego, a mężczyznę jako lidera i przewodnika, gdyż jak sam tytuł strony wskazuje skoncentrowałem się na CDD, które ma miejsce tylko między osobami innej płci i z zachowaniem tradycjonalnego podziału ról. Nie mniej jednak zdaje sobie sprawę, że związki DD mogą być także homoseksualne czy odbiegające od tradycyjnego modelu rodziny, w sensie odwrotne, gdzie kobieta jest liderem, a mężczyzną trzeba się zaopiekować. Ja jednak na swoim blogu zachowam tradycyjny podział i to na jego przykładzie będę wszystko opisywał i wyjaśniał.

1 komentarz:

  1. Miło było się dowiedzieć co to jest to lanie prewencyjne. Obrazek totalnie mnie rozwalił nie sądziłam,że można znaleźć tyle pozytywów czegoś tak negatywnego.

    OdpowiedzUsuń